Site Overlay

Kopřivnické noviny: Štěpánová skončila v mezinárodním závodě čtvrtá

Praha, Hradec Králové (cab) – Kopřivnická krasobruslařka Klára Štěpánová pokračuje ve skvělých výkonech na mezinárodních závodech. Od pátku 9. do neděle 11. listopadu se v Praze konal druhý ročník mezinárodní soutěže Prague Riedell Ice Cup, kde Klára Štěpánová skončila jako nejlepší Češka na celkové čtvrté příčce z 29 juniorek nejen z Evropy.

Po krátkém programu však kopřivnická krasobruslařka figurovala až na deváté příčce. „Udělala chybu v kombinaci, což ji stálo body. Ale tato jízda byla těžší, než jezdívala předtím. Poprvé v ní měla zařazený trojitý flip, takže výkonnostně se zase posunula,“ vysvětloval Evžen Milčinský, který jednu z nejlepších českých juniorek trénuje spolu se svou manželkou Vladimírou. Ve volné jízdě pak Štěpánová zabojovala, předvedla čtvrtou nejlepší jízdu startovního pole, což ji posunulo na celkové čtvrté místo. „I když se chyb nevyvarovala, zajela mnohem lépe než v září na Grand Prix v Ostravě. Skočila oba salchovy a celkově měla o jeden trojitý skok více než v Ostravě. Důležité ale je, že porazila svou největší konkurentku Kateřinu Fričovou, se kterou bojuje o nominaci na mládežnickou olympiádu do Lausanne,“ zdůraznil trenér Milčinský. Klára Štěpánová by tak s největší pravděpodobností neměla ve Švýcarsku chybět, ale oficiální stanovisko do uzávěrky tohoto čísla novin (19. 11.) nevyšlo.

Původně Klára Štěpánová vůbec v Praze startovat neměla, ale právě kvůli nominaci na olympiádu tento závod potřebovala absolvovat. Teď ji čeká ovšem měření sil se světovou konkurencí v estonském Tallinnu v seniorské sérii závodů ISU Challenge. „Překopali jsme celou volnou jízdu. Bude skákat pět trojitých skoků a dva dvojité axely, takže to bude její nejtěžší jízda v životě,“ prozradil Milčinský.

Tentýž víkend se další část krasobruslařek FSC Kopřivnice zúčastnila Velké ceny Hradce Králové, závodu Českého poháru. Velmi dobrý výkon podala Petra Milčinská, která mezi juniorkami obsadila třetí příčku. „Sice tu nebyly ty nejlepší, ale kdyby nezajela tak dobře, mohla být klidně poslední. Udělala sice drobné chyby v obou jízdách, ale měla výborné piruety a krokovku. Je to pro ni velký úspěch, i pro mě samotného to bylo překvapení,“ měl radost Milčinský. V žačkách obsadily sedmé místo Tamara Urbanová a 18. místo Tereza Marejková. „Tamaře se nevydařila ani jedna jízda, ale asi za to mohla velká závodní pauza kvůli zrušené Velké ceně v Ostravě. Tereza zajela výborný kraťas i slušnou volnou jízdu a 18. příčka je asi její dosavadní nejlepší umístění v žačkách,“ doplnil kopřivnický trenér. V kategorii mladších žaček pak skončila svým standardním výkonem 20. Marika Demlová.

Kopřivnické noviny číslo 41/2018 ze dne 22.11.2018

Rolovat nahoru