Kopřivnické noviny: Krasobruslařky Kubáňová a Hanzelková braly medaili

Karviná (cab) – Dalším závodem, který absolvoval kopřivnický klub krasobruslení, byl IL. ročník Karvinského kahance v sobotu 11. listopadu. Tento závod byl určen mladším kategoriím a Kopřivnice zde měla desítku svých reprezentantů, z nichž dva, resp. dvě se umístily na stupních vítězů.

Stříbro získala Elen Hanzelková v kategorii nováčci starší dívky a Eliška Kubáňová vybojovala bronz v kategorii nováčci mladší dívky. V téže kategorii pak ještě osmou příčku obsadila Julie Hruškovská. „Elen i Eliška předvedly perfektní výkon, hlavně Elenina jízda se moc líbila. Pro Julii to pak byly první závody mimo kopřivnický stadion, stejně jako pro Viktorii Bolfovou a Sebastiana Špačka,“ zmínil další dva kopřivnické krasobruslaře trenér Evžen Milčinský. Bolfová se v kategorii nejmladší žačky B umístila na 18. příčce a Špaček skončil v kategorii nováčci chlapci čtvrtý. V nejmladších žačkách B se však ještě výše umístila Bára Fleischmannová, ta obsadila osmou příčku. „Předvedla moc pěknou jízdu, ale musí zapracovat na bruslení. Měla jeden z nejvyšších bodových zisků celého startovního pole za techniku, ale ta druhá známka ji srazila v umístění níže,“ dodal k výkonu Fleischmannové Milčinský.

Kvůli pádu v kombinaci o bod utekla bronzová pozice Marice Demlové v kategorii mladší žačky A a v téže kategorii obsadila ještě 11. příčku Denisa Pavlíčková. Čtvrtá, ale již s větším odstupem na třetí místo pak skončila Zuzana Horáková v kategorii mladší žačky B, kde ještě 9. příčku obsadila Monika Švancerová, kterou o lepší umístění připravila chyba ve spirále.

Kopřivnické noviny číslo 42/2017 ze dne 23.11.2017