Na juniorském MČR uspěli Tadeáš Václavík i Dominika Neumannová

Úspěšné pro oba zástupce FSC Kopřivnice bylo mistrovství České republiky juniorů v krasobruslení, které se uskutečnilo o prvním únorovém víkendu v Mariánských Lázních. Tadeáš Václavík, který v této sezoně jezdí v barvách FSC Kopřivnice, získal mistrovský titul, a to dokonce s osobním bodovým rekordem, a v juniorkách obsadila republikovou 21. příčku Dominika Neumannová, což má svou hodnotu i díky tomu, že měla v posledních týdnech před šampionátem zdravotní patálie, a příprava tak nemohla být ideální.

Titul juniorského mistra ČR v Mariánských Lázních dle očekávání získal talentovaný mladík, který letos jezdí v barvách FSC Kopřivnice – Tadeáš Václavík. Jeho výsledek ještě umocňuje fakt, že vše vyřídil v novém osobním bodovém rekordu – 172,25 bodu. „Předvedl jsem to, co jsem mohl, přibližně o dvanáct bodů, to je můj rekord, takže jsem spokojený,“ uvedl po vítězné jízdě na MČR juniorů Václavík, který bohužel nenapodobí svou dívčí kolegyni, mistryni republiky Janu Horčičkovou (Pardubice), která jakožto čerstvá mistryně republiky pojede na MS juniorů, které se koná na přelomu února a března v tchajwanské Tchaj-peji. „Nemám bohužel splněno bodové kritérium. Ale budu se teď soustředit na trénink, chtěl bych zkusit trojitého axela a čtverný salchow v příští sezoně, takže na tom teď budu pracovat,“ dodal Tadeáš Václavík. Z výsledku a hlavně z nového bodového maxima měl radost i trenér FSC Kopřivnice Evžen Milčinský. „Tadeáš plně potvrdil své kvality a ukázal , jaký v něm třímá potenciál. Jeho osobák je velmi příjemný bonus. Příští rok může a dle mě i bude mít velmi reálnou šanci se na mistrovství světa juniorů dostat,“ řekl trenér Milčinský. Radost jemu i celému oddílu FSC Kopřivnice udělala také dívčí zástupkyně na šampionátu v lázeňském městě – Dominika Neumannová. Pro ni je stávající sezona vůbec první v juniorkách a o to cennější její účast na MČR je. „Přechod z žaček do juniorek je velmi těžký. Jsme rádi, že Dominika se probojovala mezi nejlepších 24 juniorek a mohla si zkusit atmosféru republikového mistrovství. Poměrně pěkně zajela krátký program i volnou jízdu. Je potřeba si uvědomit i to, že Dominika měla v prosinci zdravotní patálie, kdy si ve škole při basketu poranila kotník, a několik týdnů tak vypadla z přípravy. I z tohoto pohledu hodnotíme její výkony a umístění na MČR juniorek pozitivně,“ pochválil svoji svěřenkyni Evžen Milčinský. Trenérský štáb i celý oddíl FSC Kopřivnice už se pilně připravuje a pomalu těší na další z vrcholů sezony, a sice MČR žactva, ml. žactva a nejml. žactva 2024, které se koná o prvním březnovém víkendu v Českých Budějovicích a na kterém bude mít kopřivnický oddíl několikanásobné zastoupení.

https://www.koprivnice.cz/na%2Djuniorskem%2Dmcr%2Duspeli%2Dtadeas%2Dvaclavik%2Di%2Ddominika%2Dneumannova/d-77599/p1=5138