Site Overlay

Kopřivnické noviny: Štěpánová byla na olympijském festivalu mládeže

Kopřivnice (cab) – Jedním z nemnoha závodů v synchronizovaném bruslení bylo v sobotu 9. února mistrovství České republiky v Příbrami, kterého se zúčastnilo také družstvo Black Angels FSC Kopřivnice. Soutěž to byla nesmírně vyrovnaná a kopřivnické krasobruslařky nakonec obsadily v kategorii mixed age třetí místo (ze tří) se ziskem 42,45 b., přičemž vítězný jihlavský tým Ice Flowers měl jen o bod více a druhé družstvo z Prahy Euphoria jen o 0,17 b. více.

V tentýž den odletěla juniorka Klára Štěpánová do Bosny a Hercegoviny, kam si účast na European Youth Olympic Festival, největší evropské sportovní akci pro mládež od 14 do 18 let konané od roku 1991, vybojovala svými výkony v loňském roce. V Sarajevu a ve Východním Sarajevu bojovala o medaile v osmi sportech (snowboarding, běžecké lyžování, alpské lyžování, hokej, rychlobruslení, krasobruslení, biatlon a curling) téměř tisícovka sportovců ze 46 zemí. Kopřivnická krasobruslařka zvládla krátký program (středa 13. 2.) sice s drobnými chybami, avšak bez pádu. „Nepovedl se jí sice trojitý flip a měla malé zaváhání v kombinaci, ale piruety měla výborné, dvě byly na level čtyři, jedna na trojku. Krokovka měla obtížnost dvě, tam to mohlo být ještě lepší, ale jízda to byla celkem dobrá,“ zhodnotil výkon Štěpánové její trenér Evžen Milčinský.

Do volné jízdy pak ve čtvrtek vstupovala kopřivnická krasobruslařka z osmnácté pozice se ziskem 39,23 b. Hned v úvodních dvou skocích upadla, jeden skok měla na dvě nohy, zabojovala však a zbytek jízdy už zvládla solidně. Zisk 71,39 b. a osmnáctá příčka ve volné jízdě nakonec znamenaly celkové 19. místo (110,62 b.). „Měla kvůli zdravotním problémům tréninkové manko, což ji poznamenalo. Stále ji limitovaly otlaky na nohách a ani nové brusle nejsou dobré. Bylo to jedno s druhým. Nicméně ve volné odskákala oba axely, slušná byla i trojkombinace, piruety byly výborné a krokovku oproti kraťasu ještě zlepšila. Konkurence tam ale byla obrovská, větší než třeba na Grand Prix,“ zhodnotil Milčinský. Štěpánová vzhledem k okolnostem do konce sezony s největší pravděpodobností již žádný závod nepojede a bude se připravovat na sezonu další, v níž bude mít nový program v obou jízdách.

Kopřivnické noviny číslo 7/2019 ze dne 21.02.2019

Rolovat nahoru