Kopřivnické noviny: Krasobruslaři závodili v Praze i v Novém Jičíně

Kopřivnice (cab) – O úspěších krasobruslařky Kláry Štěpánové vyšel článek v minulém čísle novin, v prosinci však závodili i další členové FSC Kopřivnice.

Spolu se Štěpánovou se Velké ceny USK Praha zúčastnily ještě Petra Milčinská, jež v kategorii juniorek obsadila 18. příčku, když po krátkém programu figurovala na 21. místě, ale 15. nejlepší volnou jízdou se posunula výsledkovou listinou vzhůru. Mezi mladšími žačkami pak ještě skončila 24. Marika Demlová.

O týden později hostil velkou cenu Nový Jičín a kopřivnický klub na ní měl jedenáctinásobné zastoupení. V kategorii nováčci mladší dívky, v níž startovalo 18 krasobruslařek, vybojovala skvělé páté místo Eliška Kubáňová, Adéla Hasalová obsadila 12. příčku, Julie Hruškovská 15. příčku a Adéla Wanke skončila hned za ní. Rovněž na výborné páté místo dosáhla mezi 20 nejmladšími žačkami „B“ Bára Fleischmannová, nejlepším výkonem sezony si pak Marika Demlová vyjela 15. místo mezi 29 mladšími žačkami a v téže kategorii ještě obsadila 28. příčku Denisa Pavlíčková.

Tamara Urbanová si sice osobní maximum nevylepšila, ale i přesto se mezi 30 žačkami umístila na deváté příčce. Zato obě kopřivnické juniorky si z Nového Jičína odvezly nové osobní rekordy a dokonce i medaili. Daniela Závadová byla po krátkém programu až na šestém místě, ale třetí nejlepší volnou jízdou ze všech devíti krasobruslařek této kategorie brala nakonec bronz. Druhá kopřivnická závodnice Petra Milčinská si zisk z pražské Velké ceny vylepšila o celých 10 b. a skončila osmá. Na novojičínském ledě se ale představil také krasobruslař FSC Kopřivnice Sebastian Špaček a ten v kategorii nováčci chlapci obsadil pátou příčku.

Kopřivnické noviny číslo 46/2017 ze dne 21.12.2017