Kopřivnické noviny: Na Sportovci okresu byli vyhlášeni i Kopřivničané

Frenštát p. R. (cab) – Celkem šest kopřivnických osobností bylo oceněno při vyhlašování nejúspěšnějších sportovců okresu Nový Jičín za rok 2019, který se v úterý 25. února nekonal, jak je již zvykem, v novojičínském Beskydském divadle, ale tentokrát v Kulturním domě ve Frenštátě pod Radhoštěm. Pamětní pohár mezi jednotlivci převzali Klára Štěpánová (krasobruslení), Nikola Chovanečková (triatlon), Manuel Hidalgo (box), Hynek Bartoň (tenis) a Kopřivničan reprezentující závišické judo Radek Rýpar. V kategorii trenérů a cvičitelů byl oceněn René Lakomý z SK Kopřivnice.

V nominaci figurovali ještě Jiří Rohan (kulturistika), Tomáš Hrančík (vzpírání) a družstva vzpěračů a krasobruslařek, do finálního výběru však nakonec zařazeni nebyli. Letošní novinkou byla Cena fanoušků v anketě Díky, sportovci!, v níž nejvíce hlasů získal Adam Číp z TJ Nový Jičín, mistr ČR a bronzový medailista z mistrovství Evropy i světa v armwrestlingu.

Klára Štěpánová (r. 2002, krasobruslení, FSC Kopřivnice): Je reprezentantkou ČR v kategorii juniorek a seniorek a vicemistryní ČR v kategorii seniorek za rok 2019. Zúčastnila se evropské mládežnické olympiády a šesti mezinárodních závodů. Největším úspěchem byla nominace na mistrovství Evropy seniorů.

Jedním z oceněných sportovců novojičínského okresu byla i kopřivnická krasobruslařka Klára Štěpánová, účastnice nedávného mistrovství Evropy. FOTO: KRISTINA ČABLOVÁ