Kopřivnické noviny: Krasobruslařka Urbanová má stříbro

Kopřivnice (cab) – Zatímco kopřivnická krasobruslařka a česká reprezentantka Klára Štěpánová závodí již od začátku září, ostatní děvčata z klubu začala závodní sezonu teprve na přelomu října a listopadu. Již dva starty má za sebou nadějná mladá krasobruslařka Eliška Kubáňová, která letos prvním rokem jezdí v kategorii nejmladších žaček. Na Velké ceně Brna, která se konala 26. a 27. října, obsadila mezi 42 děvčaty skvělé páté místo. Ještě lepšího umístění i bodového zisku dosáhla o týden později na Velké ceně Ostravy, kde skončila v konkurenci 35 závodnic těsně pod stupni vítězů, nutno však podotknout, že s poměrně velkou ztrátou na bronz. „Obě jízdy se jí povedly, ale postupně do nich budeme přidávat těžší prvky, aby se výkonnostně posouvala,“ dodal trenér FSC Kopřivnice Evžen Milčinský. V téže kategorii pak obsadily Adéla Hasalová 24. a Julie Hruškovská 29. příčku.

V kategorii žaček (42 děvčat) se Adéla Procházková umístila na 32. pozici a o dvě příčky za ní skončila Marika Demlová, mezi 17 juniorkami pak osmé místo vybojovala Tamara Urbanová a 15. místo obsadila Tereza Marejková. „Adéla u nás trénuje už druhým rokem, loni ale ještě závodila za Vyškov. Marika bohužel kvůli zdravotním problémům nemá natrénováno. Juniorky sice udělaly nějaké chybičky, ale s jejich výkonem i výkonem ostatních děvčat jsem spokojený,“ zhodnotil závody Milčinský.

Dalším závodem byl následující víkend Příbramský kahan, v němž startovaly z Kopřivnice jen juniorky. Sice v menší konkurenci než v Ostravě, ale i tak zlepšeným výkonem vybojovala stříbro Tamara Urbanová. Ta po krátkém programu dokonce vedla, třetí místo ve volné jízdě nakonec znamenalo stříbro. Osmá pak skončila Petra Milčinská a devátá Tereza Marejková.

Kopřivnické noviny číslo 40/2019 ze dne 14.11.2019