Kopřivnické noviny: V minulém týdnu byli oceněni nejúspěšnější sportovci roku 2017

Kopřivnice (cab) – Rekordní počet sportovců, trenérů a organizačních pracovníků byl letos oceněn na slavnostním vyhlašování nejlepších sportovců města Kopřivnice za rok 2017, které proběhlo v kopřivnickém kinosále ve středu 11. dubna.

Jednotlivé kluby nominovaly celkem 16 jednotlivců, šest družstev a šest trenérů a organizačních pracovníků. Ti si přišli na pódium pro pamětní listy, drobné dárky a poté se podepsali do kroniky města. V doprovodném programu se plnému sálu představil taneční soubor ZUŠ Zdeňka Buriana a trio trumpetistů z MIS music Kopřivnice. Kromě současných sportovců se ale v letošním olympijském roce připomněli také kopřivničtí olympionici historie, kteří se v našem městě narodili či působili v některém z místních sportovních klubů.

Ocenění sportovci města Kopřivnice za rok 2017

Kategorie trenér, činovník, organizační pracovník a další
Vladimíra Milčinská (r. 1973, krasobruslení, FSC Kopřivnice): Trenérské činnosti se věnuje 25 let, je trenérkou I. třídy a v klubu se věnuje nejen sólovým kategoriím od přípravky až po seniorky, ale i skupině synchronizovaného bruslení. Všem závodníkům sama připravuje choreografie a jezdí s nimi na tuzemské i zahraniční závody. Vloni dovedla tři svěřence na mistrovství ČR, z nichž největšího úspěchu dosáhla Klára Štěpánová ziskem stříbrné medaile v kategorii juniorek a pod vedením Milčinské pak startovala i v závodě série juniorské Grand Prix v Rize. V roce 2017 ukončila Milčinská mezinárodní projekt IDP (International development project) zaměřený na získávání nových poznatků v trenérské činnosti.

Kopřivnické noviny číslo 15/2018 ze dne 19.04.2018