Kopřivnické noviny: Klára Štěpánová vyhrála Český pohár i mezi juniorkami

Kopřivnice (cab) – Zdá se, že kopřivnická krasobruslařka Klára Štěpánová je v kterékoliv kategorii neporazitelná. Co by věkově ještě žačka již letos startovala v kategorii juniorek, neboť mezi mladšími děvčaty by neměla absolutně žádnou konkurenci a dle trenéra Evžena Milčinského by se tím výkonnostně nikam neposunula. A i přes věkový rozdíl nakonec suverénně juniorskou kategorii Českého poháru, tedy seriál závodů v průběhu sezony, vyhrála. Ten rozhodující moment však přijde tento víkend, kdy mají juniorky na programu mistrovství ČR.

Posledním závodem před tímto šampionátem byla pro Kláru Štěpánovou Velká cena Hradce Králové o víkendu 14. a 15. ledna a svým vítězstvím si zde pojistila i první místo v poháru. Kopřivnický klub pak v žačkách zastupovala Tamara Urbanová, která obsadila mezi 29 závodnicemi velmi pěkné sedmé místo.

O týden později se o víkendu konala Velká cena Uherského Brodu, kde sice Štěpánová nestartovala, ale i tak v kategorii juniorek kopřivnická krasobruslařka nechyběla. Daniela Závadová si vyjela velmi dobrým výkonem pátou příčku. V žačkách bohužel pokazila krátký program Tamara Urbanová a i přes povedenou volnou jízdu jí to nestačilo na lepší než devátou pozici. V kategorii nejmladších žaček podala solidní výkon Marika Demlová a v konkurenci 30 děvčat skončila dvanáctá. V kategorii nováčci mladší dívky pak po nemoci jela Elen Hanzelková a ta obsadila šestou pozici.

Kopřivnice však měla své zastoupení také na mistrovství Evropy v krasobruslení, které v minulém týdnu hostila Ostrava. Osm kopřivnických děvčat se totiž podílelo jako účinkující v hromadném vystoupení s Tomášem Vernerem při slavnostním zahájení šampionátu i při závěrečné exhibici. Tomu všemu však předcházel několikaměsíční nácvik, na nějž děvčata jezdila do Ostravy.

Kopřivnické noviny číslo 4/2017 ze dne 02.02.2017