Site Overlay

Z místního tisku

Kopřivnické noviny číslo 42/2016 ze dne 16.11.2016: Krasobruslaři měřili síly na Velké ceně Ostravy
Kopřivnický klub měl v Ostravě osmičku závodníků. V kategorii juniorek opět startovala Klára Štěpánová, která o pouhých 13 setin bodu prohrála s Elizabethou Harsch z USK Praha. Šestou příčku pak v téže kategorii obsadila Daniela Závadová. „Obě měly v jízdách chybičky, ale jinak to jsou pěkné výkony. Pro Kláru je ta zátěž velká, ale musí se to naučit zvládat,“ dodal k oběma juniorkám trenér FSC Kopřivnice Evžen Milčinský.

V žačkách se závod povedl jedenácté Petře Milčinské i čtrnácté Tamaře Urbanové, a ačkoliv Tereza Marejková skončila až 27., poprvé se dostala přes 50 bodů a vytvořila si tím osobní rekord. V kategorii nejmladších žaček pak především pádem u rittbergra obsadila Marika Demlová 21. příčku. „Řekl bych, že její výkony jsou zatím tak na 50 %. To, co dokáže zajet v tréninku, zatím ještě nepředvedla v závodě,“ podotkl Milčinský. Jediným kopřivnickým krasobruslařem byl Jan Anděl v žácích, který sice po krátkém programu vedl, ale pokazil volnou jízdu a nakonec skončil pátý.

Kromě závodění se několik kopřivnických krasobruslařek účastní nácviku slavnostního zahájení a ukončení mistrovství Evropy, které se uskuteční na konci ledna ve vítkovické Ostravar Aréně.

Kopřivnické noviny číslo 44/2016 ze dne 01.12.2016: Krasobruslaři úspěšní v Orlové
Český pohár v krasobruslení pokračoval o víkendu 26. a 27. listopadu XX. ročníkem Orlovské piruety a kopřivničtí krasobruslaři, ač byli v menším počtu, zde předvedli skvělé jízdy. V kategorii nováčků mladších dívek podala výborný výkon Ellen Hanzelková. Sice obsadila nepopulární čtvrté místo, ale bodově se od začátku sezony rapidně zlepšila. Mezi nováčky staršími dívkami se dařilo Valérii Markové, která si za svůj výkon vysloužila stříbrnou příčku. V kategorii juniorek si vytvořila svůj bodový rekord Daniela Závadová a brala za to bronz. Podle trenéra FSC Kopřivnice Evžena Milčinského měla na to i vyhrát. Jan Anděl zajel rovněž solidně, ale vzhledem k velké konkurenci mu to stačilo v kategorii žáků pouze na sedmé místo.

Rolovat nahoru