Kopřivnické noviny: Krasobruslařka Klára Štěpánová se počtvrté stala vítězkou Českého poháru

Již čtvrtým rokem po sobě kraluje v krasobruslení žákovským kategoriím Klára Štěpánová z FSC Kopřivnice. O minulém víkendu vyhrála Český pohár a tuto sobotu a neděli bude v Uherském Brodě obhajovat titul mistryně ČR, vloni však ještě v mladších žačkách, letos už pojede ve starší kategorii žaček.

Na Velké ceně Náchoda, která proběhla o víkendu 13. a 14. února, podala Štěpánová velmi dobrý výkon, ale tentokrát ještě lépe zajela její největší rivalka v kategorii, ovšem o rok starší Nikola Rychtaříková z KK Pardubice. Na skvělé šesté příčce se v téže kategorii umístila Petra Milčinská. V mladších žačkách se dařilo Tamaře Urbanové, která obsadila desátou pozici, naopak se nevedlo až dvacáté sedmé Tereze Marejkové. „Klára zajela slušný kraťas, ale pak udělala chybičky v trojitých skocích ve volné. Petra i Tamara zajely moc hezky, Terce se bohužel nepovedla volná jízda,“ zhodnotil náchodskou Velkou cenu trenér kopřivnického krasobruslení Evžen Milčinský.

O týden později se Velká cena konala v Novém Jičíně, kam přijely ladit formu před blížícím se mistrovstvím ČR žactva ti nejlepší závodníci a závodnice. Kopřivnický klub zde měl zastoupení nejen v závodě Českého poháru, ale také v nižším typu poháru. Až v tomto novojičínském klání se rozhodovalo, zda celou sezonu ovládne v kategorii žaček kopřivnická nebo pardubická krasobruslařka. Štěpánová ovšem ukázala pevné nervy, první místo z krátkého programu udržela i ve volné jízdě a zvítězila o bod a půl před Rychtaříkovou, čímž tak vyhrála i Český pohár. „Klára jela poprvé troják i v kraťasu a dva měla opět i ve volné jízdě. V rozjížďce je skočila perfektně, v samotném závodě ale jeden pokazila. Ale i tak je to fantastické, že pohárové prvenství získala už počtvrté,“ byl nadšen Milčinský a pochválil i většinu dalších kopřivnických krasobruslařek a krasobruslaře Jana Anděla, kteří v Novém Jičíně startovali.

V neděli 28. února se pak skupinka kopřivnických krasobruslařek zúčastnila v Pardubicích Mistrovství ČR v synchronizovaném bruslení, ale v kategorii Mixed Age obsadily čtvrtou, tedy poslední příčku.

Black Angels

Výsledky krasobruslařek FSC Kopřivnice na Velké ceně Náchoda (13. a 14. 2.): kategorie mladší žačky: 10. T. Urbanová, 27. T. Marejková; kat. žačky: 2. K. Štěpánová, 6. P. Milčinská.

Výsledky krasobruslařek FSC Kopřivnice na Velké ceně Nového Jičína (20. a 21. 2.): kat. nejml. žačky: 23. M. Demlová; kat. ml. žačky: 10. T. Urbanová; kat. žačky: 1. K. Štěpánová, 11. P. Milčinská, 17. A. Andělová; kat. ml. žáci: 3. J. Anděl; kat. ml. nováčci dívky: 6. V. Marková, 10. H. Bocková; kat. nováčci dívky: 18. N. Siekliková, 20. N. Pavlátová; kat. nejml. žačky B: 2. D. Pavlíčková; kat. adult: 1. M. Milčinská.

Kopřivnické noviny číslo 9/2016 ze dne 03.03.2016