Kopřivnické noviny: Kopřivničtí krasobruslaři úspěšně ladí formu na blížící se vrchol sezony

Krasobruslařům FSC Kopřivnice vrcholí sezona a zdají se být ve skvělé formě. Závod v Břeclavi, který se jel o víkendu 16. a 17. ledna, byl spíše novoročním rozjezdem, Velká cena Uherského Brodu v sobotu 30. ledna a plzeňský závod o uplynulém víkendu již byly o něčem jiném.

Velká cena Břeclavi nedopadla co do výkonů zrovna podle očekávání trenéra Evžena Milčinského. Tentokrát chyběla nejlepší krasobruslařka Kopřivnice Klára Štěpánová, která měla těsně před olympiádou dětí a mládeže. Na stupních vítězů tak z kopřivnického klubu nestál nikdo.

Mnohem lepší pak byla Velká cena Uherského Brodu, kde z pěti závodnic nezklamala ani jedna. V kategorii žaček byla za neúčasti Nikoly Rychtaříkové z Pardubic jasnou favoritkou Štěpánová a svou roli zvládla bravurně, když zvítězila o plných deset bodů před druhou Terezou Vykopalovou ze Zlína. Skvělou šestou příčku obsadila v téže kategorii, hlavně díky povedenému krátkému programu, Petra Milčinská. Solidní je i třinácté místo Tamary Urbanové v mladších žačkách.

Ještě povedenější byl pro kopřivnické krasobruslařky závod v Plzni, který juniorské kategorie a taneční páry žactva absolvovaly jako mistrovství České republiky. Mezi juniorkami se příliš nevedlo Daniele Závadové a obsadila třináctou příčku. „Doufal jsem, že by mohla skončit v první desítce. Kraťas zajela celkem dobře, ale ve volné zkazila oba lutze, ale i tak je to solidní výsledek,“ okomentoval výkon juniorské závodnice trenér Milčinský. Nadmíru se ovšem dařilo dalším třem kopřivnickým krasobruslařkám. V kategorii mladších žaček bojuje o účast na republikovém mistrovství Tamara Urbanová a bohužel jí moc nepomohlo ani vynikající osmé místo. „V obou jízdách si vylepšila osobní rekordy, a tak mě mrzí, že ji to v žebříčku neposunulo výše. Zatím je náhradnicí na republiku, ale ještě jsou dva závody, tak snad se podaří,“ doufá Milčinský. V kategorii žaček opět kralovala Štěpánová, jež tentokrát porazila také svou největší soupeřku Rychtaříkovou. Skvělý výsledek si zajela Petra Milčinská, která skončila sedmá. „Klára sice ještě nějaké rezervy má, ale ve volné poprvé jela s trojitým salchovem a vcelku se jí podařil. Petře se ne úplně povedl kraťas, ale předvedla nádhernou volnou jízdu. Myslím, že to byla zatím její nejlepší, co kdy zajela,“ pěl chválu na obě trenér Milčinský.

Po Velké ceně Náchoda a Nového Jičína čeká kopřivnický klub ještě na konci února mistrovství ČR v synchronizovaném bruslení a na začátku března poslední velký závod, a to republikový šampionát žactva.

Výsledky krasobruslařů FSC Kopřivnice na VC Břeclavi (16. a 17.1.): kategorie nejmladší žačky: 29. M. Demlová; kat. ml. žačky: 19. T. Urbanová, 25. T. Marejková; kat. žačky: 14. P. Milčinská, 18. A. Andělová; kat. juniorky: 7. D. Závadová; kat. ml. žáci: 5. J. Anděl. Výsledky krasobruslařů FSC Kopř. na VC Uherského Brodu (30.1.): kategorie nejml. žačky: 18. M. Demlová; kat. ml. žačky: 13. T. Urbanová, 23. T. Marejková; kat. žačky: 1. K. Štěpánová, 6. P. Milčinská. Výsledky krasobruslařů FSC Kopř. na VC Plzně a MČR juniorů (5. – 7.2.): kategorie ml. žačky: 8. T. Urbanová; kat. žačky: 1. K. Štěpánová, 7. P. Milčinská; kat. juniorky: 13. D. Závadová.

Kopřivnické noviny číslo 6/2016 ze dne 12.02.2016