Kopřivnické noviny: Krasobruslařky měřily své síly se světovou konkurencí

Kopřivnické krasobruslařky znovu potvrdily, že dokáží podat dobrý výkon nejen v České republice, ale i v zahraničí. Od středy 25. do neděle 29. listopadu se v německém Dortmundu konal mezinárodní závod všech věkových kategorií NRW Trophy a kopřivnický klub krasobruslení a zároveň Českou republiku zde reprezentovala Petra Milčinská a Klára Štěpánová. Konkurence byla obrovská, protože se zúčastnilo celkem 24 států z Evropy, Ameriky i Asie. Milčinská startovala v kategorii Basic Novice A Girls, která měla na programu pouze volné jízdy, a z 26 závodnic skončila patnáctá. Štěpánová obsadila stejnou příčku ve vyšší kategorii Advanced Novice Girls, ona se ovšem prala s 37 soupeřkami. „Petra zajela moc hezky, nic nezkazila, ale úroveň byla hodně vysoká. Klára měla úžasný kraťas, letos nejlepší, skočila dvojitý axel, krokovka i piruety byly super. Ve volné jízdě sice hned na začátku spadla při rittbergru, ale jinak to bylo opět skvělé. Jenže konkurence v žačkách byla obrovská, ještě vyšší než v juniorkách či seniorkách,“ pochválil obě své svěřenkyně, které tak získaly cenné zkušenosti, trenér FSC Kopřivnice Evžen Milčinský.

O víkendu 28. a 29. listopadu se pak kopřivnický klub zúčastnil Orlovské piruety, kde tentokrát startovaly i juniorky. Ačkoliv nikdo z kopřivnických krasobruslařů na medaili nedosáhl, většina podala výkony na hranici svých možností, a i nad ní. „Hezky zajela Tereza Marejková, Anna Andělová a Karolína Kostelníková, těm se povedly obě jízdy. Daniela Závadová byla sice čtvrtá, ale má určitě na víc,“ vyzdvihl trenér Milčinský ty, kterým se orlovský závod nejvíce vydařil.

Výsledky krasobruslařů FSC Kopřivnice na Orlovské piruetě (Orlová, 28. a 29. 11.): kategorie nejmladší žačky: 25. M. Demlová; ml. žačky: 13. T. Urbanová, 17. T. Marejková; kat. žačky: 14. A. Andělová; kat. juniorky: 4. D. Závadová, 9. K. Kostelníková; kat. ml. žáci: 5. J. Anděl.

Kopřivnické noviny číslo 44/2015 ze dne 10.12.2015